١٠٠ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار می گیرند – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت


.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0} var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;var aiIsIe8=false;
if (typeof aiReadyCallbacks === ‘undefined’) {
var aiReadyCallbacks = [];
} else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) {
var aiReadyCallbacks = [];
}var onloadFiredadvanced_iframe = false; function aiShowIframe() { jQuery(“#advanced_iframe”).css(“visibility”, “visible”); } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery(“#”+id_iframe).css(“visibility”, “visible”); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}
var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById(“advanced_iframe”);var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false;
function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}

سلامت نیوز: مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ١٠٠ هزار کارگر ساختمانی در هفته جاری تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، سیدتقی نوربخش روز شنبه در نشست خبری تشریح فعالیت های بیمه کارگران ساختمانی تحت پوشش این سازمان افزود: همچنین برنامه ریزی برای افزایش تعدادکارگران ساختمانی تحت پوشش در فروردین و سال آینده نیز انجام می شود.
وی ادامه داد: سازمان جهت ایفای تعهد خودش در ارتباط تحت بوشش قراردادن کارگران ساختمانی اقدام به طراحی یک سامانه برای شناسایی کارگران کرده است.
نوربخش تصریح کرد: همه افرادی که درخواست داشته و در این سامانه ثبت نام کرده اند، از این خدمت بهره مند می شوند البته داشتن گواهی فنی و حرفه ای و اشتغال به کار ساختمانی برای این ثبت نام ضروری است و افرادی که استحقاق نداشتند از این سامانه حذف می شوند.
وی خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی با برقراری سهمیه، در هفته جاری١٠٠ هزار نفر از کارگران ساختمانی را تحت پوشش قرار می دهد و امیدواریم در سال آینده به این تعداد اضافه شود.

نوربخش افزود: منابع این بیمه کارگران ساختمانی از هفت درصد سهم کارگر و ١۵ درصد از محل عوارض پروژه های عمرانی و توسط شهرداری ها تامین می شود و آن قسمتی که مربوط به پروژه های عمرانی است متناسب با رونق ساخت و ساز است و وقتی رونق نداشته باشد این ١۵ درصد هم با مشکل روبه رو می شود.

وی به هزینه های این سازمان در بخش بیمه کارگران ساختمانی اشاره کرد و گفت: تامین اجتماعی استنکافی نداشته و ٨٠٠ میلیاردتومان برای تعهدات خودش در برای کارگران ساختمانی هزینه می کند.
وی خاطرنشان کرد: در این سامانه ٢۴٠ هزار نفر ثبت نام کردند که ١٠٠ هزار نفر از آنها در هفته جاری تحت پوشش قرار می گیرند و تلاش برای تحت پوشش قراردادن دیگر کارگران ساختمانی در سال آینده انجام می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: امسال ١٠٠ هزار نفر به دلیل نداشتن استحقاق استفاده از این خدمت و مراجعه نکردن خود کارگران و دلایل دیگری، بیمه آنها قطع شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ٩٠٠ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش قرار دارند که با افراد جدید تعداد کارگران ساختمانی به حدود یک میلیون نفر می رسند.

** پرداخت ١٨ هزار میلیارد ریال عیدی
نوربخش در ادامه به پرداخت ١٨ هزار میلیارد ریال برای عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان این سازمان اشاره کرد و گفت: عیدی این افراد از ١٧ تا ٢۵ اسفندماه در حال پرداخت است.
وی اظهار داشت: در اسفندماه ٨٠ میلیارد ریال هزینه شده است که پنج هزار و ۴٠٠ میلیارد تومان آن برای عیدی، پرداخت مستمری و بیمه بیماری است.
نوربخش اضافه کرد: همچنین مستمری افراد مستمری بگیر از ١٩ اسفندماه آغاز شده است و این پرداختی ها به روز است، البته مابقی این اعتبارات برای بخش درمان هزینه می شود.

** تصویب آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان
وی خاطرنشان کرد: پس از ١٠ سال آیین نامه مالی و معاملاتی این سازمان به تصویب رسید و این کار حاصل تلاش دو سال این سازمان است.
نوربخش افزود: با این اقدام علاوه بر شفاف سازی، انطباق بیشتر با قوانین و مقررات عمومی کشور نیز صورت می گیرد و چابک سازی بیشتری در اداره امور سازمان ایجاد می شود.

** حذف دفترچه های درمانی از ٢۵ اسفند
وی به حذف دفترچه های درمانی در مراکز علمی این سازمان از ٢۵ اسفندماه خبر داد و تصریح کرد: پروژه ملی حذف دفترچه ها در مراکز ملکی سازمان اکنون در سراسر کشور در حال اجرا است.
نوربخش اضافه کرد: با حذف دفترچه ها سالانه از ۶٠ میلیارد تومان هزینه چاپ دفترچه ها کمتر می شود.
وی ادامه داد: تامین اجتماعی آمادگی دارد همه این خدمات را به صورت الکترونیکی و تنها با ارائه کارت ملی به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه دهد.
نوربخش اضافه کرد: همچنین برای الکترونیکی شدن نسخ پزشکان، با همکاری سازمان نظام پزشکی، تمام پزشکان برای امضای الکترونیک ثبت نام کرده اند.
وی همچنین درباره افزایش حقوق مستمری بگیران در سال ٩۶ نیز گفت: طبق ماده ٩۶ و ١١١ و براساس تصویب شورای عالی حقوق و دستمزد که سازمان تامین اجتماعی عضو آن نیست، تصمیم گیری برای افزایش حقوق آنها انجام می شود.
نوربخش تصریح کرد: قرار است این شورا در هفته جاری تشکیل شود و هر تصمیمی گرفته شود ما هم آن را اجرایی می کنیم.

The post ١٠٠ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار می گیرند – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت appeared first on IR24 | ای ار ۲۴.

منبع: http://ir24.news/feed/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.