وضعیت آب و هوای استان های کشور در دوشنبه ۱۴ تیر ۹۵

وضعیت آب و هوای استان های کشور در دوشنبه 14 تیر 95

 آب و هوای استان های کشور در دوشنبه 14 تیر 95

بر اساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی امروز برای نوار شمالی کشور رگبار و رعد و برق گاهی همراه با وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

تشدید پدیده گرد و خاک در نواحی شرقی کشور

شدت بارش ها امروز در مناطق مختلف شمالی خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و استان گلستان خواهد بود که در مناطق مذکور احتمال وقوع صاعقه و سیلاب ناگهانی و موقت در مناطق کوهستانی و دره های پر شیب وجود دارد برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه ابرناکی، رگبار و رعد و برق گاهی همراه با وزش باد شدید موقتی برای شمال غرب سواحل جنوبی دریایی خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال شرق و همچنین طی این مدت ابرناکی، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی برای جنوب شرق کشور پیش بینی می شود امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب تشدید وزش باد موجب گرد و خاک در برخی مناطق استان های اصفهان، مرکزی، قم و سمنان، تهران و البرز خواهد شد طی سه روز آینده وزش باد شدید در نواحی شرقی کشور به ویژه در زابل موجب تشدید پدیده گرد و خاک و طوفان شن خواهد شد.

لازم به ذکر است، طی سه روز آینده بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس و شرق دریایی عمان مواج پیش بینی می شود، همچنین با توجه به سرعت وزش باد و تشکیل توده های گرد و خاک بر روی کشور بر روی کشور عراق و انتقال شرق سوی آن امروز برای مناطق غرب و جنوب غرب کشور به ویژه استان های ایلام و خوزستان پدیده گرد و غبار پدیده گرد و غبار موجب کاهش هوا و دید افقی خواهد شد. بنابراین توصیه می شود بیماران قلبی و عروقی، سالمندان و کودکان از تردد در فضای باز جدا خودداری نمایند.


***تهران در گرمترین ساعت به 36 درجه سانتی گراد می رسد

معصومه احمدی کارشناس هواشناسی در تشریح وضع آب و هوای کشور گفت: طبق پیش بینی ها امروز برای سواحل شمالی به ویژه سواحل شرقی دریایی خزر شمال شرق و ارتفاعات شرقی البرز بارندگی داریم و استان های گلستان خراسان شمالی، خراسان رضوی و بخش های شمالی استان سمنان رگبار و رعد و برق و حتی آبگرفتگی پیش بینی می شود.

برای تهران نیز امروز آسمانی صاف و در بخش های جنوبی آن وزش باد پیش بینی می شود همچنین دمای هوای تهران در گرمترین ساعت به 36 درجه سانتی گراد می رسد.


تشدید پدیده گرد و خاک در نواحی شرقی کشور

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

وضعیت آب و هوای استان های کشور در دوشنبه 14 تیر 95


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.