وزارت خارجه برای محدودیت سفر اتباع کشورمان به ترکیه اقدام کند


.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0} var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;var aiIsIe8=false;
if (typeof aiReadyCallbacks === ‘undefined’) {
var aiReadyCallbacks = [];
} else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) {
var aiReadyCallbacks = [];
}var onloadFiredadvanced_iframe = false; function aiShowIframe() { jQuery(“#advanced_iframe”).css(“visibility”, “visible”); } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery(“#”+id_iframe).css(“visibility”, “visible”); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}
var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById(“advanced_iframe”);var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false;
function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: وزارت خارجه باید برای محدود کردن سفر اتباع کشورمان به ترکیه در شرایط کنونی، اقدام جدی و عملی را صورت دهد؛ در غیر این صورت رویکرد مقامات و نیروهای ترکیه در قبال ایرانیان تغییر نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، حسن نوروزی امروز- یکشنبه- با اشاره به بیانیه وزارت امور خارجه درباره ضرورت سفر نکردن گردشگران ایران به کشور ترکیه در ایام تعطیلات نوروز، افزود: قطعا زمانی که ترکیه گردشگران و اتباع ایرانی را مورد بی احترامی و هتک حرمت قرار می دهد، دلیلی ندارد که ما نسبت به سفر مردم به این کشور علاقه نشان دهیم.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رویکرد اخیر دولت و نیروهای ترکیه ای علیه اتباع کشورمان در حال صورت می گیرد که یکی از عوامل توسعه اقتصادی این کشور سفر گردشگران ایرانی بوده است. همچنین جمهوری اسلامی در زمان کودتای اخیر ترکیه از دولت این کشور حمایت کرد، حال چگونه مقامات این کشور چنین رویکردی را اتخاذ می کنند.

نوروزی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی تمام نقاط کشور ترکیه دچار مشکلات امنیتی و تروریستی است و با این شرایط به هیچ وجه به صلاح نیست که گردشگران کشورمان به این کشور سفر کنند.

این نماینده مجلس دهم ادامه داد: به طور حتم وزارت خارجه باید برای محدود کردن سفر اتباع کشورمان به ترکیه در شرایط کنونی، اقدام جدی و عملی را صورت دهد، در غیر این صورت رویکرد مقامات و نیروهای ترکیه در قبال ایرانیان تغییر نخواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: قطعا امنیت و جان شهروندان کشورمان اولویت اصلی برای دستگاه ها از جمله وزارت امور خارجه باید باشد و بر اساس همین رویکرد باید اقدامات لازم صورت گیرد.

به گزارش خانه ملت، در بیانیه وزارت امور خارجه که امروز یکشنبه ۲۲ اسفند منتشر شده، آمده است: «با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز و برنامه تعدادی از هموطنان جهت سفر گردشگری به خارج از کشور و نظر به شرایط امنیتی ترکیه در ماه‌های گذشته و نگرانی برای امنیت و سلامت شهروندان ایرانی در این کشور، به کلیه هموطنانی که قصد مسافرت به ترکیه را دارند توصیه اکید می‌شود در صورت ضرورت غیرقابل اجتناب به انجام سفر ، احتیاط لازم را داشته باشند.»

The post وزارت خارجه برای محدودیت سفر اتباع کشورمان به ترکیه اقدام کند appeared first on IR24 | ای ار ۲۴.

منبع: http://ir24.news/feed/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.