نشست نمایندگان دفتر موسیقی، دانشگاه هنر و دانشگاه ساپینزای رم برگزار شد

موسیقی ما – در راستای تحقق اهداف مرتبط با پروژه ارکستر جوانان جهان، ارکستر سمفونیک تهران و همچنین ابعاد تخصصی و آموزشی در حوزه ی فعالیت های مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و کشور ایتالیا، روز دوشنبه ۱۸ مردادماه نشست سه جانبه‌ای با حضور «حمیدرضا دیبازر»- رئیس دانشکده موسیقی دانشگاه هنر- «دامیانو جیورانا» – رهبر ارکستر جوانان جهان و استاد دانشگاه ساپینزا- و «حسین سروی» -سرپرست معاونت هماهنگی و برنامه ریزی دفتر موسیقی- برگزار شد.

در این نشست که با هدف رسیدن به دیدگاهی مشترک در خصوص ابعاد آموزشی و فنی همکاری های دوجانبه مابین دو کشور برگزار شد، طرفین ضمن تأکید بر لزوم نیازسنجی و امکان سنجی در طراحی برنامه های مربوطه، ایجاد بستر مناسب زیرساخت مهندسی شده و پیوست علمی-پژوهشی و اجرایی برای پیاده سازی راهبردهای مورد نظر را از نکات بسیار با اهمیت برای تحقق اهداف یاد شده بر شمردند.

از نکات مورد توجه در این نشست توجه به آموزش اعضای ارکسترها به لحاظ فنی، تقویت دانش های زمینه ای، مبادله تجارب اثر بخش، همچنین زمینه سازی برای معرفی موسیقی ایرانی در ابعاد سازی، آوازی و آهنگسازی برای دانشجویان و اساتید دانشگاه ساپینزا در حوزه های مختلف، به ویژه در عرصه ی موسیقی نواحی، قوم موسیقی شناسی و تاریخ بود.

در نهایت مقرر شد طرفین پس از بررسی امکانات ، شرایط و ظرفیت های موجود، ظرف مدت یک ماه، پیشنهادات خود را برای بررسی و تدوین شیوه نامه اجرایی به دفتر موسیقی ارسال کنند.

نوشته نشست نمایندگان دفتر موسیقی، دانشگاه هنر و دانشگاه ساپینزای رم برگزار شد اولین بار در وب سایت فرهنگی هنری سریر مدیا پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.