معجزه شربت خاکشیر و آبلیمو در گرمازدگی

معجزه شربت خاکشیر و آبلیمو در گرمازدگی

استفاده از خاکشیر و آبلیمو در گرمازدگی

راهکار مقابله با گرمازدگی

خوردن آب تنها راهکار مقابله با گرمازدگی نیست

در فصل تابستان که هوا گرم است بدن بسیاری از املاح و مواد معدنی و به خصوص آب خود را از دست میدهد که برای جلوگیری از گرمازدگی لازم است مرتب با مصرف آب و میوه ها، مایعات از دست رفته را جبران کنیم . یکی از راهکارهای موثر در جبران آب بدن و جلوگیری از گرمازدگی نوشیدن شربت آبلیمو و خاکشیر است .

تجربه نیز نشان داده است که مصرف برخی شربت ها یا عرقیات می تواند آب کافی به بدن برساند تا مشکل کم آبی به حداقل رسیده و فرد دچار گرمازدگی و عطش نشود.

شربت خاکشیر و شربت آبلیمو دارای خاصیت خنک کنندگی بوده و برای گرمازدگی مفید است.
گرمازدگی

شربت آبلیمو راهکاری مناسب برای مقابله با گرمازدگی

یکی از شربت هایی که از قدیم در فصل گرم مورد مصرف قرار می گرفته، شربت آب لیمو است.پایه اصلی این شربت، عصاره لیموترش است که با آب رقیق می شود و همراه مقدار کمی قند یا شکر مورد مصرف قرار می گیرد. آب لیمو را به تنهایی نباید مصرف کرد زیرا آب لیموی رقیق نشده روی مینای دندان تأثیر می گذارد و باعث تخریب آن می شود. بنابراین بهتر است چه در غذا و چه در سالاد حتماً قبل از استفاده، آب لیمو را رقیق کنید.

افرادی که دچار گرمازدگی می شوند علاوه بر آب، مقداری از نمک بدن خود را هنگام عرق کردن از دست می دهند.

شربت های آبلیمو و خاک شیر علاوه بر اینکه آب از دست رفته بدن را جبران می کند تامین کننده املاح از دست رفته بدن نیز هستند.

نوشیدن آب به تنهایی در افراد گرمازده نمی تواند املاح از دست رفته بدن آنان را بازگرداند.

علاوه بر این شربت ها، دوغ نیز برای تامین املاح بدن در افراد گرمازده، فرآورده مناسبی به شمار می رود.

برخی دیگر از شربت های گیاهی مانند بیدمشک و عرق نعناع نیز خاصیت خنک کنندگی دارد اما تامین کننده املاح از دست رفته بدن نیستند.

معجزه شربت خاکشیر و آبلیمو در گرمازدگی

 منبع :نمناک namnak.com

خوردن آب خنک راهکار مقابله با گرما زدگی نیست/ معجزه خاکشیر،آبلیمو ... https://www.mizanonline.ir/.../خوردن-آب-خنک-راهکار-مقابله-با-گرما-زدگی-نیست-معجزه-خاکشیرآبلیمو-و-دوغ-در-افراد-گرما-زده‎Cached21 ساعت قبل ... برای رفع املاح از دست داده بر اثر گرمازدگی بهترین راهکار خوردن شربت خاکشیر، شربت آبلیمو و دوغ است. معجزه خاکشیر و آبلیمو در گرمازدگی - نمناک namnak.com/33994-خاکشیر-و-آبلیمو-در-گرمازدگی.html‎Cached Rating: 5 - 1 review گرمازدگی و معجزه خاکشیر با آبلیمو در گرمازدگی و خوردن آب راهکار مقابله با گرمازدگی نیست و بهترین خوردنی ها درافراد گرمازده و خوردن خاکشیرو آبلیمو برای ... معجزه خاکشیر و آبلیمو در گرمازدگی - مجله تفریحی فان گاه fungah.ir/news/268336‎Cachedشربت خاکشیر و شربت آبلیمو دارای خاصیت خنک کنندگی بوده و برای گرمازدگی مفید است. گرمازدگی شربت آبلیمو راهکاری مناسب برای مقابله با گرمازدگییکی از ... خوردن تنها آب خنک راهکار مقابله با گرما زدگی نیست/ معجزه خاکشیر ... mazandmajles.ir/.../خوردن-تنها-آب-خنک-راهکار-مقابله-با-گرما-زدگی-نیست--معجزه-خاکشیر،آبلیمو-و-دوغ-در-افراد-گرما-زده.html‎Cached22 ساعت قبل ... پایگاه خبری مجلس مازندران مازندمجلس, خوردن تنها آب خنک راهکار مقابله با گرما زدگی نیست/ معجزه خاکشیر،آبلیمو و دوغ در افراد گرما زده. خوردن آب خنک راهکار مقابله با گرما زدگی نیست/ معجزه خاکشیر،آبلیمو ... www.parstelex.ir/site/news/show/1844457‎Cached20 ساعت قبل ... شکست پروژه بمب‌های سایبری پنتاگون علیه داعش بمب‌های مجازی ریخته شده بر سر داعش دت خاکشیر و شربت آبلیمو ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.