لباس بومی بهمئی ثبت ملی می شود/دو اثر باستانی کهگیلویه و بویراحمد در نوبت ثبت جهانی


.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe_6 {visibility:visible;opacity:1;}#ai-layer-div-advanced_iframe_6 p {height:100%;margin:0;padding:0} var ai_iframe_width_advanced_iframe_6 = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe_6 = 0;var aiIsIe8=false;
if (typeof aiReadyCallbacks === ‘undefined’) {
var aiReadyCallbacks = [];
} else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) {
var aiReadyCallbacks = [];
}var onloadFiredadvanced_iframe_6 = false; function aiShowIframe() { jQuery(“#advanced_iframe_6”).css(“visibility”, “visible”); } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery(“#”+id_iframe).css(“visibility”, “visible”); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe_6); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}
var ifrm_advanced_iframe_6 = document.getElementById(“advanced_iframe_6”);var hiddenTabsDoneadvanced_iframe_6 = false;
function resizeCallbackadvanced_iframe_6() {}function aiChangeUrl(loc) {}


ساعت: ۱۳:۵۰
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۱/۰۸
شناسه خبر: ۱۰۷۲۰۷۵

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در جشن عیدانه در بهمئی بر عزم خود برای ثبت ملی لباس محلی بهمئی و ثبت جهانی دو اثر باستانی استان در آینده نزدیک خبر داد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت خبری آوای ماغر،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در جشن عیدانه در بهمئی با تبریک ایام نوروز، گفت: رهبر انقلاب نام امسال را اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال نامگذاری نمودند و همچنان دغدغه تولید و اشتغال دارند.


محمود باقری افزود:اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در راستای اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخل گام های موثری برداشته است.


وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ تنها ۷کارگاه فعال تولیدی صنایع دستی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد داشتیم اما اکنون ۵۰کارگاه تولیدی داریم که ۱۰مورد آن در شهرستان بهمئی فعال می باشند.


باقری در پاسخ به این موضوع که در منطقه گردشگری قلعه نادر کمبود امکانات رفاهی  داریم، گفت: بنده همین جا قول می‌دهم در صورتی که زمین کافی از اداره منابع طبیعی در اختیار میراث فرهنگی قرار دهید، امکانات رفاهی و گردشگری کافی در منطقه گردشگری قلعه نادر در امسال مهیا کنیم .


وی با بیان  اینکه منطقه قلعه نادر الان در فصل  بهار سرسبز و خرم است و گردشگران زیادی را به خود جلب می کند اما چند روز دیگر که هوا گرم و تابستانی شود ، این منطقه از گردشگر خالی می شود و نیاز به محافظت دارد.


باقری تصریح کرد: وظیفه میراث  فرهنگی تنها ساخت و ساز است و نگهداری از این اموال باید توسط مسئولان شهرستانی انجام گیرد.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با ابراز خرسندی از حضور با شکوه مردم در جشن عیدانه، گفت: همین جا به مردم بهمئی قول می دهم همانگونه که لباس بومی استان را ثبت ملی کردیم، به زودی لباس بومی مردم بهمئی را هم به ثبت ملی می رسانیم و کارگاه تولید لباس بهمئی در این شهرستان بازگشایی می شود.


باقری در پایان با اشاره به تلاش خود برای ثبت دو اثر تاریخی استان در فهرست آثار ثبت جهانی، گفت: دو اثر باستانی تنگ سروک و بافت تاریخی شهر دهدشت در نوبت ثبت جهانی می باشند و  به زودی ثبت جهانی می شوند.


 


انتهای پیام/

منبع: دانا

The post لباس بومی بهمئی ثبت ملی می شود/دو اثر باستانی کهگیلویه و بویراحمد در نوبت ثبت جهانی appeared first on IR24 | ای ار ۲۴.

منبع: http://ir24.news/feed/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.