رشد ۱/۸ برابری تعداد داوطلبان انتخابات شوراها نسبت به دوره قبل


.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe_4 {visibility:visible;opacity:1;}#ai-layer-div-advanced_iframe_4 p {height:100%;margin:0;padding:0} var ai_iframe_width_advanced_iframe_4 = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe_4 = 0;var aiIsIe8=false;
if (typeof aiReadyCallbacks === ‘undefined’) {
var aiReadyCallbacks = [];
} else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) {
var aiReadyCallbacks = [];
}var onloadFiredadvanced_iframe_4 = false; function aiShowIframe() { jQuery(“#advanced_iframe_4”).css(“visibility”, “visible”); } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery(“#”+id_iframe).css(“visibility”, “visible”); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe_4); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}
var ifrm_advanced_iframe_4 = document.getElementById(“advanced_iframe_4”);var hiddenTabsDoneadvanced_iframe_4 = false;
function resizeCallbackadvanced_iframe_4() {}function aiChangeUrl(loc) {}سرویس :

سیاسی
-

دولت
زمان :  
۱۳۹۶/۱/۶ – ۱۲:۴۲
شناسه خبر :
۶۱۸۷۵۴

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان مستقر در فرمانداری تهران، سید سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه “مر قانون” کلید واژه این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا است، گفت: وزارت کشور در هر دو انتخابات التزام قانونی را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: از نامزد های انتخابات شوراهای شهر و روستا تقاضا داریم قوانین و مقررات شورای شهر و روستا را مطالعه کنند. با مطالعه آیین نامه قانونی شرایط تبلیغات دیده شده و به داوطلبان کمک می کند تا شرایط قانونی را رعایت کنند.

سامانی با اشاره به اینکه تا این لحظه ۲۰۵ هزار و ۲۰۴ نفر در انتخابات شورای شهر و روستای ثبت نام کردند، گفت: این آمار نسبت به سال ۹۲ رشد ۱/۸ برابری داشته است. این افزایش چشمگیر را به فال نیک می گیریم. امیدواریم مشارکت در انتخابات هم از سوی رای دهندگان و هم از سوی شرکت کنندگان در انتخابات در بالاترین حد ممکن باشد.

وی خاطر نشان کرد: احراز صلاحیت ها از ۴ مرجع قانونی وزارت اطلاعات، ثبت احوال، وزارت دادگستری و نیروی انتظامی انجام می شود و این مراجع ظرف ۱۰ روز به استعلام هیات های اجرایی پاسخ می دهند.

سامانی افزود: در ماده ۱۷ منشور حقوق شهروندی که توسط رییس جمهور ابلاغ شد؛ تصمیمات و نظارت هیات های اجرایی باید بی طرفانه و شفاف باشد. رسیدگی ها باید محرمانه باشد و منجر به هتک حیثیت نامزدها نشود و افشای اطلاعات ممنوع است. برای نامزدی در انتخابات شوراها سکونت در محل حوزه انتخابیه شرط نیست اما در صورت رای آوردن باید ۴ سال در حوزه انتخابیه سکونت کنند.

 

پایان پیام/۳۴


ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

منبع: شبستان

The post رشد ۱/۸ برابری تعداد داوطلبان انتخابات شوراها نسبت به دوره قبل appeared first on IR24 | ای ار ۲۴.

منبع: http://ir24.news/feed/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.