حرکت بسیجیان بوشهری در راستای اجرای طرح بیابان‌زدایی – –


.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe_6 {visibility:visible;opacity:1;}#ai-layer-div-advanced_iframe_6 p {height:100%;margin:0;padding:0} var ai_iframe_width_advanced_iframe_6 = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe_6 = 0;var aiIsIe8=false;
if (typeof aiReadyCallbacks === ‘undefined’) {
var aiReadyCallbacks = [];
} else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) {
var aiReadyCallbacks = [];
}var onloadFiredadvanced_iframe_6 = false; function aiShowIframe() { jQuery(“#advanced_iframe_6”).css(“visibility”, “visible”); } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery(“#”+id_iframe).css(“visibility”, “visible”); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe_6); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}
var ifrm_advanced_iframe_6 = document.getElementById(“advanced_iframe_6”);var hiddenTabsDoneadvanced_iframe_6 = false;
function resizeCallbackadvanced_iframe_6() {}function aiChangeUrl(loc) {}

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا فلاحی عصر شنبه در آئین درختکاری اظهار کرد: یکی از مسائل بسیار مهم در روزهای اخیر که مورد توجه مسئولان و مردم در سراسر کشور قرار گرفت، حوادثی بود که در خوزستان اتفاق افتاد.

وی اضافه کرد: موضوع ریزگردها و پدیده نامیمون گرد وخاک که سال‌هاست مردم استان خوزستان را آزار می‌دهد و هر سال به نسبت سال‌های قبل بدتر می‌شود، متاسفانه محیط زیست و فضای حیات مردم را دچار مشکل کرده است.

فلاحی افزود: بسیج سازندگی از ابتدای امسال با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و دولت بر ضرورت استفاده از توان بسیج در رفع معضل ریزگردها، برای شرکت در پروژه‌های بیابان‌زدایی فعالیت خود را شروع کرده است.

وی در این خصوص اظهار کرد: بسیج در هر عرصه‌ای که نیاز باشد وارد می‌شود و همان‌طور که در دفاع مقدس به دفاع از کشور پرداخت، حالا هم در زمینه بیابان زدایی مشغول فعالیت است.

فلاحی ادامه داد: از آنجایی که در چند سال اخیر ریزگردها به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم منطقه تبدیل شده و این ریزگردها بروز مشکلاتی از جمله کاهش ورود سرمایه گذار به منطقه را به دنبال دارد، بسیج سازندگی بر خود لازم دید پای در این میدان بگذارد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان بوشهر گفت: در چند سال اخیر افزایش ورود ریزگردها به استان‌های جنوبی نه تنها بسیاری از افراد را از سرمایه‌گذاری در منطقه منصرف کرده بلکه از ورود مسافران و مهمانانی که همه ساله در ایامی خاص وارد مناطق جنوبی می‌شدند جلوگیری کرده و این موجب وارد شدن صدمه به بدنه اقتصادی منطقه شده است.

فلاحی خاطرنشان کرد: باید امیدوار بود که با اقداماتی مشابه کار بسیج سازندگی در نهال کاری، گامی عملی در رلستای کنترل این پدیده برداشته شود.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی سپاه شهرستان بوشهر به کمک بیابان‌های خوزستان شتافته، اذعان داشت: با توجه اهمیت موضوع بحران ریزگردها در خوزستان و تأکید مقام معظم رهبری بر حل مشکل وضرروت ورود همه دستگاه‌ های اجرایی، انگیزه فوق‌ العاده‌ ای در سطح کشور و در رده‌های مختلف به وجود آمد ، پیگیری مسائل خوزستان در اولویت بسیج سازندگی سپاه شهرستان بوشهر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در همین راستا تعداد هفت‌هزار اصله نهال با کمک حوزه مقاومت خاتم الانبیاء (ص) شهر بوشهر و حوزه مقاومت رمضان شهر چغادک از شهرستان بوشهر بارگیری شده به مقصد استان خوزستان تا جهادگران بسیج سازندگی اقدام به  کاشت درمناطق خشک و بیابانی استان خوزستان کنند.

منبع: مهر

The post حرکت بسیجیان بوشهری در راستای اجرای طرح بیابان‌زدایی – – appeared first on IR24 | ای ار ۲۴.

منبع: http://ir24.news/feed/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.