انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در سومالی


.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe_4 {visibility:visible;opacity:1;}#ai-layer-div-advanced_iframe_4 p {height:100%;margin:0;padding:0} var ai_iframe_width_advanced_iframe_4 = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe_4 = 0;var aiIsIe8=false;
if (typeof aiReadyCallbacks === ‘undefined’) {
var aiReadyCallbacks = [];
} else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) {
var aiReadyCallbacks = [];
}var onloadFiredadvanced_iframe_4 = false; function aiShowIframe() { jQuery(“#advanced_iframe_4”).css(“visibility”, “visible”); } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery(“#”+id_iframe).css(“visibility”, “visible”); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe_4); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}
var ifrm_advanced_iframe_4 = document.getElementById(“advanced_iframe_4”);var hiddenTabsDoneadvanced_iframe_4 = false;
function resizeCallbackadvanced_iframe_4() {}function aiChangeUrl(loc) {}

خبرگزاری فارس: پلیس سومالی گزارش داد که در اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در موگادیشو خبرنگار شبکه «یونی‌ورسال تی وی» وابسته به تلویزیون سومالی زخمی شد.

این خبرنگار «عبدی حامد محمد کارزای» نام دارد که عکاس خبری و گزارشگر کانال تلویزیونی است.

همکاران وی گفته‌اند که کارزای حال عزیمت از منزل خود به محل کارش بوده که یک بمب دست‌ساز جاسازی شده در خودروی وی منفجر شد و در اثر آن وی به شدت زخمی شده است.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است و این در حالی است که سومالی یکی از خطرناک‌تری مناطق جهان برای خبرنگاران است.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اخیرا در گزارشی اعلام کرد که خبرنگاران سومالیایی دائما در معرض تهدید هستند و دولت این کشور نیز درباره این حملات تحقیق نمی‌کند.

سازمان مذکور اشاره کرد که از سال ۲۰۱۴ تا کنون ۱۰ خبرنگار در سومالی کشته شده‌ و علاوه بر آن ۶ خبرنگار نیز از ترور نجات پیدا کردند و سه نفر نیز در حین کار زخمی شده‌اند.

در اکثر این موارد گروه موسوم به «الشباب» مسئولیت حملات علیه خبرنگاران را پذیرفته است.

منبع: فردا

The post انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در سومالی appeared first on IR24 | ای ار ۲۴.

منبع: http://ir24.news/feed/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.