امکان جدید فیسبوک برای علامت گذاری محل‌های مورد علاقه، آن را در رقابت با Foursquare قرار می‌دهد

۲ سال قبل در: اخباربدون نظر
استفاده از سرویس های مختلف اجتماعی امروزه توسط کاربران سراسر دنیا برای به اشتراک گذاری هر چیزی، به امری عادی و روزمره تبدیل شده. مثلا اگر بخواهید مکان های مورد علاقه خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید سرویس های اختصاصی‌ای مانند Foursquare و Yelp برای اینکار ایجاد شده اند و قابلیت هایی را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند تا آنها براحتی بتوانند مکان مورد نظر خود را با ذکر توصیفات و حتی تصاویر از آن منطقه، علامت گذاری نمایند تا سایر افرادی که می خواهند اطلاعاتی از آن محل بدست بیاورند، بتوانند براحتی این کار را انجام دهند.
فیسبوک هم اکنون یک سرویس جدید در این زمینه معرفی نموده که Place Tips نام دارد و دقیقا قرار است هدفی مانند Foursquare و سایر سرویس های مشابه را به کاربران خود ارائه دهد. اگر شما این قابلیت را فعال کنید قادر خواهید بود تا محتوایی برای مکان کنونی خود نوشته و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین امکان افزودن تصاویر از مکانی که آنجا بوده اید فراهم است. ویژگی دیگر سرویس جدید فیسبوک امکان استفاده از صوت و توضیحات صوتی درباره مکان ها است که قبلا در Foursquare شاهدش بوده ایم که البته در این سرویس تمرکز بیشتری برای اینکار وجود دارد.
هنگامی که به بخش جدید معرفی شده توسط فیسبوک بروید، کارتهایی را مشاهده خواهید نمود که با استفاده از آنها می توان انواع و اقسام اطلاعات را در مورد مکان های مختلف به اشتراک گذاشت. تمامی مواردی که در این بخش وارد می کنید در خوراک خبری پروفایل فیسبوک شما برای کسانی که اجازه داده اید قابل مشاهده خواهد بود. با وجود چنین قابلیتی به احتمال خیلی زیاد در نسخه های آینده‌ی اپلیکیشن فیسبوک شاهد نیاز به دسترسی GPS و موقعیت مکانی خواهیم بود. البته امکان مکان یابی توسط دکل های مخابراتی و شبکه های وای فای هم وجود دارد و اگر دوست ندارید اطلاعات مکان شما مورد استفاده قرار گیرد می توانید آن را از طریق بخش تنظیمات دستگاه خود غیر فعال نمایید.

گرداوری شده توسط سایت پی سی ۲۰

مقالات پیشنهادی علمی از سایت های مرجع
بررسی اثر بازدارندگی دو نوع باز شیف بر خوردگی فولاد ضد زنگ در محیط اسیدی
شناسایی پتانسیل‌های کارآفرینی در بخش کشاورزی شهرستان ایذه به منظور ایجاد کسب‌وکار
استفاده از مبدل جدید ۱۳ سطحی آبشاری پل H خارج از شبکه قدرت بصورت سه فاز و سه منبع ولتاژ DC
بررسی برخی خواص عملکردی سس فرانسوی حاوی صمغ جداشده از دانه مرمرشک بوسیله امواج فراصوت
Chemical Composition and Antioxidant Properties of Malva sylvestris L.
میدان شهری ، فضایی برای حضور انسان ها (نمونه مورد بررسی میدان مسجد جامع ایلام)
بررسی نقش رسانه در حفظ ارزش های زیست محیطی توسط جامعه شهری
تحلیل رابطه عناصر سرمایه فکری با رفتارهای کارآفرینان در شناسایی فرصت های کسب و کار خلاق: کاربرد مدل سازی معادله ساختاری
مکان یابی خطا به روش امپدانسی در شبکه توزیع با حضور منبع تولید پراکنده
Implementation of Optical Channel Drop Filter based on 2-D Square Lattice Photonic Crystal Ring Resonator

گرداوری شده توسط سایت پی سی ۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.