آزمون بزرگ قرار داد ایران و بوئینگ نزدیک است


.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe_9 {visibility:visible;opacity:1;}#ai-layer-div-advanced_iframe_9 p {height:100%;margin:0;padding:0} var ai_iframe_width_advanced_iframe_9 = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe_9 = 0;var aiIsIe8=false;
if (typeof aiReadyCallbacks === ‘undefined’) {
var aiReadyCallbacks = [];
} else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) {
var aiReadyCallbacks = [];
}var onloadFiredadvanced_iframe_9 = false; function aiShowIframe() { jQuery(“#advanced_iframe_9”).css(“visibility”, “visible”); } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery(“#”+id_iframe).css(“visibility”, “visible”); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe_9); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}
var ifrm_advanced_iframe_9 = document.getElementById(“advanced_iframe_9”);var hiddenTabsDoneadvanced_iframe_9 = false;
function resizeCallbackadvanced_iframe_9() {}function aiChangeUrl(loc) {}

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، روابط ایران و آمریکا در حال تبدیل شدن از بد به بدتر است؛ این در حالی است که تهران ۱۵ شرکت آمریکایی را در پاسخ به تحریم های ماه گذشته آمریکا، تحریم کرده است.

به گزارش سی ان ان، همچنین وزارت امور خارجه ایران در بیانیه ای اعلام کرد که اعمال تحریم های جدید توسط آمریکا بر پایه بهانه های ساختگی و غیر مشروع بر خلاف مقررات بین المللی است.

این درحالی است که شرکت هواپیما سازی بوئینگ آمریکا در راستای رفع تحریم ها از ایران به موجب توافق هسته‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و غرب، قراردادی را به ارزش ۸ میلیارد دلار برای فروش ۸۰ فروند هواپیمای جت مسافربری با ایران ایر امضاء کرده است.

البته به گفته «رابین میلز» مدیر عامل «قمر انرژی» و نیز کارشناس انرژی و سرمایه گذاری در خاورمیانه، فهرست جدید شرکت های آمریکایی تحریم شده از سوی ایران در عمل اهمیتی برای آنها ندارد و شرکت‌های تحریم شده هیچ سرمایه و فعالیتی در ایران ندارند و این اقدام فقط یک حرکت سیاسی محسوب می‌شود.

«میلز» به سی ان ان گفت: به نظر من به دلیل اینکه قرارداد بوئینگ یکی از معدود حوزه های مجاز روابط تجاری ایران و آمریکا محسوب می شود این قرارداد در کانون فشار اصلی است.

این در حالی است که آزمون بزرگ بوئینگ در ماه ژوئن (خرداد ماه) رونمایی خواهد شد؛ یعنی زمانی که برخی از تحریم های لغو شده توسط باراک اوباما می تواند بار دیگر تمدید شود.

می توان گفت که ماه ژوئن اولین موعدی خواهد بود که (دونالد ترامپ) باید لغو برخی تحریم ها علیه ایران را امضاء کند؛ این در حالی است که وی بارها توافق هسته ای ایران و آمریکا را به شدت نقد کرده است.

The post آزمون بزرگ قرار داد ایران و بوئینگ نزدیک است appeared first on IR24 | ای ار ۲۴.

منبع: http://ir24.news/feed/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.